A THAI masszázsról
A thai masszázs és a hagyományos orvoslás eredetének nagy részét homály fedi, gyökerei Indiába nyúlnak vissza.
A legenda szerint kb. 2500 évvel ezelőtt Shivago Komarpahj (a Király orvosa), Buddha kortársa fejlesztette ki a thai masszázst, mely a buddhizmus terjedésével párhuzamosan meghódította a világ más tájait. Folyamatosan fejlődött, az indiai jóga és a kínai gyógymódok jelentős hatást gyakoroltak rá. A mai Thaiföld területére időszámításunk előtt II-III. században jutott el.
Különlegessége a kiropraktikai elemek alkalmazása. A test meghatározott pontjaira irányuló masszázs elősegíti a teljes relaxációt,
a felgyorsult vérkeringés által javul szervezetünk oxigénellátása, hatására ellazul, megnyugszik és felfrissül a test, javul a közérzet.
A vendégnek csak lazítania kell és engednie, hogy a masszőr tornáztassa. A rendszeres masszázs jó terápiának bizonyul
a különféle mozgásszervi, ideg, nyirok- és emésztőrendszeri, nőgyógyászati, légzőszervi betegségekre.
Alkalmazható alvászavar, stressz, fejfájás és migrén kezelésére is.
A kezelések által helyre áll a test energiaáramlása, ami elősegíti a szervezet harmonikus működését, a belső tisztulást és gyógyulást.
A különféle gyógyító eljárások a kolostorokban és a családokon belül generációról-generációra kizárólag szájhagyomány útján kerültek átadásra, a masszázs technikáját a thai családok ma is őrzik, és átadják gyermekeiknek. A hagyományos keleti gyógyászat szerint az egészség feltétele az életenergia (chi) akadálytalan áramlása a test energia csatornáiban. A thai masszázs 10 fő energiavonalra (csatornára) fókuszál, melyeket seneknek (szenek) hívunk. Alapvető célja az emberi test összhangjának megteremtése, az energiablokkok oldása és az energiavonalak mentén keletkező hiányok pótlása.A thai masszázs úgynevezett száraz masszázs, mert nem használnak hozzá olajakat, krémeket. A vendég könnyű és laza pamutruhát visel a kezelés alatt. Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van. A masszőr a másfél-két órás masszázs során az európai masszázstól eltérően nem csak kezét, de alkarját, lábát, térdét, könyökét, talpát is használja az energiavonalak mentén található akupunktúrás élettani pontok ingerlésére, miközben különböző hajlító és nyújtó gyakorlatokat is végez.