top of page

Energia kezelés szelíd csontkovácsolással

ERŐ TESTNEK és LÉLEKNEK

A terápia technikája, alapfogásai Kínából, a buddhizmus bölcsőjéből, a Shaolin kolostorok harcos papjaitól származnak.

A legrégebbi írásos emlékek a masszázs gyógyításra való használatáról Kínából i.e. 2700-ból származnak.

Ezt a kezelést mai formájában, a japán Prof. Dr. Saionji MASAYUKI állította össze és fogadtatta el a világ számos országában,

mint speciális távol-keleti gyógymasszázst. MASAYUKI ötvözte a tradicionális kínai masszázsfogásokat a modern japán medicina fogásaival.

100 fogásnemet állított össze, amit szigorú sorrendben, szigorú szabályoknak megfelelően kell végezni.
Célja: hogy az aszimmetrikus, és emiatt diszharmonikus emberi testet újra szimetrizáljuk, ezáltal az öngyógyító erőket aktivizáljuk, és a betegségeket megelőzzük, illetve a már kialakult kórképek gyógyulását elősegítsük.
Alkalmazási területét tekintve ez a terápia széleskörű. Eredetileg a Shaolin harcművészek testi-lelki teljesítőképességének fokozására használták. Ma már az eredeti funkciója mellett mozgásszervi és bel-szervi betegségek kezelésére is alkalmazzuk, az orvosi munkát kiegészítve és segítve. MASAYUKI professzor azonban Tokióban mindenfajta betegséget kezelt vele sikeresen. 

Hatása egyrészt megegyezik a svéd-masszázs élettani hatásaival, tehát relaxáló, feszültségoldó, fájdalomcsökkentő, vérnyomás-kiegyenlítő, immunstimuláló, kiegyensúlyozó, frissítő és aktiváló. Másrészt viszont harmonizálja a vegetatív idegrendszer tevékenységét, s ezen keresztül hat a belső szervek működésére, továbbá az energiablokkok oldásával javítja a teljesítményt, jobb közérzetet nyújt és vitalizál. Kivitelezése, vékony ruhában, a talajon, szőnyegen történik, megnyugtató környezetben.

Hatása egyrészt megegyezik a svéd-masszázs élettani hatásaival, tehát relaxáló, feszültségoldó, fájdalomcsökkentő, vérnyomás-kiegyenlítő, immunstimuláló, kiegyensúlyozó, frissítő és aktiváló. Másrészt viszont harmonizálja a vegetatív idegrendszer tevékenységét, s ezen keresztül hat a belső szervek működésére,

továbbá az energiablokkok oldásával javítja a teljesítményt, jobb közérzetet nyújt és vitalizál. 

Kivitelezése, vékony ruhában, a talajon, szőnyegen történik, megnyugtató környezetben.

Elsősorban mozgásszervi panaszok esetén, pl. gerincferdülés fiatal korban, idegbecsípődés, reumatikus megbetegedéseknél. Az izmok megkeményedése, a hátizmok feszülése, görcse esetén. Egyes idegrendszeri betegségek során (pl. beidegzési zavarok okozta mozgáskorlátozottságnál.) Porckorong-sérv kezelésére, vagy gerincműtét után rehabilitációként. Funkcionális zavaroknál: gyomor panaszok, székrekedés (főleg nőknél), menstruációs panaszok, migrén, szédülés, fülzúgás, alvászavar, végtagzsibbadás, stb. Teljesítőképesség csökkenés, memóriazavar, koncentrációs zavarnál.

Ha még nem ismerné ezt a keleti terápiát, akkor érdemes kipróbálnia, hogy meggyőződjön, jótékony és kellemes hatásáról. Ám ez  sem csodaszer,

néhány esetet kivéve. Tartós hatást csak több kezelés után lehet elérni.

 

Kinek ajánlott?

bottom of page